הרצאות לחברות,
ולארגונים, למוסדות
חינוך וקהילה

הרצאות לארגונים ולחברות בנושאי יחסים, הורות, משפחה וזוגיות. הרצאות מעוררות השראה לאנשים באשר הם: כאנשי משפחה, כעובדים, כמנהלים על כל מעגלי החיים.

מיכל דליות הינה מרצה מבוקשת בכנסים ובאירועים והופיעה בפני קשת רחבה של אירגונים וחברות, ממוסדות חינוך, עיריות וקהילה ועד חברות בארץ ובעולם. לאחרונה גם הרצתה על במת TEDx הבינלאומית בהרצאה שזכתה לשבחים רבים.

למרכז מיכל דליות מגוון תכנים והרצאות המותאמים לצרכי האירגון. הרצאות פורנטליות או בזום (אונלייין) מרתקות ומתובלות בהומור, נסיון חיים ובכלים מעשיים ליצירת שינוי. ההרצאות מיועדות לקהלים שונים ונוגעות בכל אחד, הורים, זוגות, גרושים,רווקים סבים וסבתות, צוותים חינוכיים וסגל ועוד.

משך כל הרצאה הינו כשעה, במהלכה מנגישה מיכל דליות אסכולות פסיכולוגיות מעולמות הטיפול המשפחתי בהתאמה לצרכים הארגוניים.

על כל צעד ושעל נגלה שהכל בחיים יחסים –  יחסים עם בני הזוג, יחסים עם הילדים, יחסים עם השכן, ומערכות יחסים  במקום העבודה. 

 
מיכל דליות

“ אני מאמינה כי לכל אדם בוגר (הורה, בן זוג, חבר, עובד) נתון החופש לבחור, להחליט ולקחת אחריות על אירועי חייו. בחירה זו ולקיחת האחריות האישית תיטיב עם בגרותו של הפרט ואת מערכות יחסיו. גישתי הינה אופטימית “כי תמיד ניתן ללמוד משהו חדש” ומעודדת לשינוי, ואני בטוחה כי הגברת המודעות להיכרות אישית של כל אדם את עצמו והבנת הזולת תקל על ההתמודדות עם אתגרי החיים ותשפר את איכות חייו”

הרצאות מומלצות לארגונים ולחברות

מבחר הרצאות בהנחיית מיכל דליות לאירגונים וחברות בנושאים אקטואלים והמתאימים לאירועי השנה. בנוסף להרצאות אלו מיכל מרצה גם בנושאים נוספים הקשורים ביחסים, זוגיות, הורות ומשפחה. ניתן ליצור איתנו קשר להתאמת הרצאה לצרכי הארגון.

הרצאה ליום האשה

“אשה, רעייה, אמא,סופרנני”

בנימה אישית, נוגעת וחשופה, ובאופן מעורר השראה, תפרוס מיכל דליות את דרכה – מסטודנטית, דרך הקמת משפחה עם ארבעה ילדים ובניית קריירה, פריצת הדרך הגדולה כמנחת “סופר נני” וההסתגלות להצלחה המאתגרת ועד היום, כאשת עסקים מצליחה ואשת תקשורת המנהלת את מרכז מיכל דליות.

לאחרונה הגשימה מיכל חלום נוסף כמרצה בפרויקט TED הנכסף, והיא כובשת שיאים חדשים וחולמת על נוספים להשיג.

בהרצאתה זו, המומלצת במיוחד לאירגונים לקראת יום האשה, תרצה מיכל דליות על השפעת היותה בת אחת בין שלושה אחים בנים, אמא לארבעה, על המחיר והרווח בהיותה אשת תקשורת, על איך מגייסים בן זוג וילדים לעשייה של שליחות, למה היא סטודנטית נצחית ואיך, עם כל זה, מנהלים חברה משגשגת.

הרצאת חובה לכל אישה, אם, סבתא ואשת קריירה באשר היא.

 

הרצאה ליום האהבה

“שנינו ביחד וכל אחד לחוד”

קוראים לנו המין החזק או החלש, מנסים להבין אם באנו מנוגה או ממאדים, ובודקים אם אנחנו דומים, זהים, שווים… מתברר שאנחנו, נשים וגברים, רווקים או ממוסדי קשר, לא חושבים אותו דבר ולא מסכימים על כל כך הרבה דברים. אז מה עושים כשכל אחד חושב אחרת? האם אותו שדכן סודי שהביא לזוגיות שלנו עוזר, או אולי מחבל, בזוגיות שלנו לאורך זמן ובעיקר לזוגיות ההורית שלנו? מדוע כמעט ולא רבנו כבני זוג אבל אנחנו ממש לא מסכימים בינינו כהורים?

בהרצאה זו ליום האהבה תציג מיכל את המאחד והשונה בין בני הזוגו, תלמד איך לבנות דרך משותפת למסלול זוגי-הורי מכבד, ובעיקר יעיל, בגידול הילדים ובחיים המשותפים.

 

 

הרצאה ליום המשפחה

“המחבר בינינו”

משפחה זה מוסד חברתי שמאגד אנשים יחידים לקבוצה שיתופית הדוקה: מבוגר אחד או שניים וילדיהם, וגם קרובים נוספים, במעגלים הולכים ומתרחקים.

מהי משפחה עבורנו? המשפחה היא ההתחלה של הכל. היא הקשר הראשון. היא בית הספר הראשון לחיים.

היום, במאה ה- 21 אנחנו מכירים משפחות מגוונות ושונות. אךהגיוון והשונות אינם משפיעים על מערכות יחסים כערך עמוק וחשוב בחיי האדם.

איך נוצרות מערכות יחסים במשפחה? מה משפיע על ההתנהגויות של האינדיבידואלים במשפחה? מהי ההדדיות ביחסים בין הפרטים השונים במשפחה? ובעיקר, איך מטיבים את האווירה בין בני הבית.  

בהרצאה זו ייחשפו ההורים והעובדים לגישת מיכל דליות לשיפור היחסים במשפחה, בארגון במקום העבודה.

 

 

הרצאה על חוסן

“נרות של תקומה”

בימים אלו ובימים שיבואו אנחנו מתמודדים עם החלמה של השבר האישי, המשפחתי והלאומי שקרה בשמחת תורה. החודשים  האחרונים ייצרו מצבים של פחד, בהלה, חוסר יציבות, סיר לחץ משפחתי וילדים שמגיבים באופנים שונים, וכל אלה מצריכים מאיתנו, המבוגרים, חוסן וכלים להתמודדות.

מהו חוסן? איך מפתחים אותו בתקופה זו גם בנו, המבוגרים, ובוודאי בילדינו? איך נדע שלילדינו יש כוחות ואיך נעצים אותם? האם אפשר לצמוח ממשבר ומה לעשות כדי שזה יקרה.

בהרצאתה, תלמד אתכם מיכל דליות לגלות את הילדים ואת עוצמתם, לדבר ולהתנהג כך שנשמור על כבודם וגם על נפשם, תתן כלים להעצמת הערך העצמי והבטחון העצמי של הילדים (וגם שלנו) ויצירת מרחב מוגן במוקד שליטה פנימי.

 

הרצאות לעובדים ולמנהלים

“על ארגונים ואנשים”

כל עובד מגיע כל בוקר לעבודה עם מטען כלשהו ממערכות היחסים האישיות שלו ומתנהל במהלך היום עם אלה במקום עבודתו. ארגונים המשכילים לטפח את העובדים, להגביר מודעותם לניהול מערכות יחסים ולצייד אותם בכלים לכך, יגלו שיפור בתרבות הארגונית, בקשרים ובתקשורת הפנים ארגונית. 

עבודה ומשפחה הם שני המרכיבים החשובים ביותר בחייו של האדם הפוסט-מודרני, והינן הדרכים העיקריות באמצעותן רוב האנשים חותרים למימוש עצמי. אך מה עושים כאשר עולם העבודה מתנגש עם עולם המשפחה? כשהאני מתנגש עם האחר? איך לא נחוש קונפליקט ואשמה ואיך נצליח לקבל החלטות המשלבות שני עולומות מקבילים אלו .  

הרצאה זו לעובדים ומנהלים תיגע במערכות היחסים האירגוניים ובאיזון העדין הנדרש בין הרובד האישי לזה המקצועי, ובין חיי המשפחה לאתגרי הקרייריה. 

כיצד הרצאות על יחסים תורמות לארגון?

מערכות היחסים הבינאישיות הנרקמות בין עובדי ועובדות הארגון ניזונות מכישוריהם הבינאישיים ומהמטען או תעוקות  חייהם הפרטיים. מעבר לכך, כמה פעמים יוצא לכם לזהות דמיון בין האתגרים מול הילדים, מול אחים או מול ההורים לבין האתגרים מול עמיתים, מנהלים או מול עובדים? ברוב המקרים נמצא אנאלוגיה ברורה בין האופן בו אנו ניגשים להתמודדות בינאישית בעבודה לבין זו בה אנו נתקלים בבית. כל שנותר הוא לעורר מודעות לחשיבות ניהול מערכות יחסים בארגון בהתחשב בכל אלה.

בהרצאות לארגונים נקיש מתוך מערכות היחסים המשפחתיות לאלו המקצועיות, נלמד כיצד ניתן לאזן בין בית ומשפחה ונקבל כלים שיתרמו לניהול  מערכות יחסים בתוך הארגון ומחוצה לו (עובדים, מנהלים, לקוחות, ספקים, הורים, תלמידים). 

 

הרצאות להורים בנושא יחסים, זוגיות ומשפחה:

ההרצאות להורים באירגונים בהנחיית מיכל דליות מתמקדות באתגרי ההורות במאה 21  ומעוברות באירועים שונים ברחבי הארץ והעולם, מאירועים פרטיים, דרך חברות קטנות וארגוני נשים ועד לתאגידים בינלאומיים. כמרצה אורחת בעלת ניסיון רב בתחום הדרכות ההורים והייעוץ המשפחתי,  הרצאותיה של מיכל מעוררות השראה ומניעות לפעולה ולכן יש להן ביקוש רב. “כולנו רוצים משפחה מאושרת. עוד לפני שאנחנו הופכים להורים, אנחנו בטוחים שאנחנו יודעים איזה סוג של הורים נהיה. אבל אז מתחילה המציאות, יחד עם מערך של אתגרים. כמה פעמים שאלתם את עצמכם: מה אני יכול לעשות כדי להפוך להורה טוב יותר? איך אני יכול להתגבר על אתגרים בבית? אני מאמינה שלכל אחד ואחת מאיתנו יש את היכולת להכניס שינוי חיובי בחיינו, תוך שיפור כישורי ההורות שלנו ומערכות היחסים שלנו בתוך המשפחה שלנו”, אומרת מיכל.

להלן מספר נושאים נבחרים להרצאות הורים באירגונים: 

מסכים – נסכים או לא נסכים?, מעברים בחיי הילד או שלום כיתה א, מי מפחד להיות מנהיג?  – הורות בעידן המודרני. איך שורדים את החגים ואת החופשות?, פיתוח וחיזוק בטחונו העצמי של הילד. מדברים על מתבגרים , ועוד נושאים רבים.

 

להלן מספר נושאים נבחרים להרצאות הורים:

מסכים – נסכים או לא נסכים?

המסכים פה והם לא זמניים אלא יישארו כאן. הדרך להתמודד עם הרצון והצורך של הילדים לשבת עוד ועוד מול הטלוויזיה, הטאבלט והטלפון, היא להיות ער למשמעות של הדברים ולהציב גבולות. אינספור מחקרים מצביעים על הקשר בין צפייה מרובה במסכים לבין התנהגות אגרסיבית ואפאטית אצל ילדים ונוער. המקום שבו יש לכם שליטה על ילדכם הוא הבית, לכן יש להתחיל שם. ההרצאה תעסוק בדילמות ההוריות הקשורות לחשיפה למסכים: כמה זמן לצפות ובאילו גילאים? איך מפקחים על התכנים? מהי דרך הפעולה להגבלה? איך מתווכים את הסכנות שברשת? איך פועלים בנחישות ובעקביות מבלי לקלקל את היחסים עם הילדים? והאם להסכים או לא להסכים.
 
הרצאה להורים בנושא מסכים

 

מעברים בחיי הילד או שלום כיתה א

תהליך ההתפתחות האנושי מורכב ממעברים ושינויים, אשר בחלקם צפויים וידועים מראש ובחלקם בלתי צפויים. המילה מעבר מתארת שינוי ממצב אחד למשנהו, מציאות בה המוכר לא קיים, ולכן זו יציאה מאיזון. בכל מעבר קיימת תקופה של אי וודאות, הטומנת בחובה מחד פוטנציאל לשיפור והתקדמות, ומאידך סיכון למשבר. ילדים חווים מעברים רבים, והיכולת שלהם להתמודד עם השינוי ועם היציאה מאיזון תלויה בבשלות ובמוכנות שלהם, אך מושפעת מאד מהתיווך, ההכוונה, העידוד והמשוב שיקבלו מהוריהם. על כך ועל דרכים לחזק ילדים בתקופות מעבר ידובר בהרצאה.

 
הרצאה להורים בנושא מעברים

 

מי מפחד להיות מנהיג? הורות בעידן המודרני

מדוע קשה היום יותר מאי פעם להיות הורה? מהם הצרכים הפסיכולוגיים הראשונים של הילד ומהי אחריות ההורה לקיימם? כיצד משקמים את הסמכות ההורית ומחזירים שליטה לחיי הבוגרים במשפחה? הבנת השינויים העוברים על החברה ועל מעמד ההורה והילד והשפעתם על חינוך הילדים.
 

 אהבה, אשליות ויסורים

בכל זוגיות יש שניים שהם יחידים וייחודיים וכל זוגיות החלה ממפגש בו נחתם חוזה נסתר ובלתי מודע והתפתח קשר ארוך טווח. מה בעצם גרם לחיבור בין השניים? מהו השדכן הפנימי והסודי שהביא לקשר, ואז גם למשברים ולקשיי המציאות? בהרצאה תהייה היכרות עם המחירים, הרווחים החוזים הבלתי כתובים שבזוגיות ודרכים להתגבר על חילוקי הדיעות..

 

 
הרצאה אהבה וזוגיות מיכל דליות

 לעגל את הריבוע

יצירת שינוי במעגלי החיים השונים, עבודה ומשפחה, מתחיל ברעיון שכדאי לבדוק את תבניות החשיבה שלנו. מהו  ההיגיון הפרטי של כל אחד מאיתנו וכיצד הוא נבנה? כיצד מתחברת המודעות לאחריות? האם יש לנו שליטה על אירועי חיינו? כיצד נבנית ראיית העולם של כל אחד מאיתנו? למה יש בינינו חילוקי דעות? האם אני צודק או הזולת? איך להתמודד עם השוני בין בני המשפחה, החברים לעבודה והחברים לחיים כדי להימנע מכעסים ולהנעים את חיי היום יום.
 
 

איך שורדים את החגים ואת החופשה?

 
מידי פעם, אחרי המרוץ היום יומי הקשה, בו בדרך כלל  “אין לכם זמן” לילדים,  יש הזדמנות להנות מהביחד. הגיעה תקופת החגים או חופשת הקיץ הנושאות בחובן ארוחות משפחתיות וחופשות עם הילדים. זה יכול להיות בילוי נפלא, אך זו עלולה להיות חוויה עצובה, מאכזבת וזרז למריבות. אז מה עושים?
 
הרצאה להורים בנושא חופשים

 גיל ההתבגרות או גיל ההתמרדות?

הילד רק בן 10 (ואולי בן 13 או יותר) וכבר מתבגר: מתחצף, יורד בלימודים, נעדר מהבית, מסתגר בחדר, סובל ממצבי רוח אשר משפיעים על כל סביבתו ורב על כל נושא. מה קורה פה? הכרת והבנת אפיוני הגיל, הקשיים והצרכים המיוחדים של המתבגרים ודרכים להתמודדויות יום יומיות כדי לשפר את האווירה בבית ולחדש יחסי קירבה וידידות.
 
הרצאה להורים בנשוא גיל ההתבגרות
 

 פיתוח וחיזוק בטחונו העצמי של הילד –

כולנו יודעים בברור שתפקיד ההורים הוא לשמור על בטחונו של הילד, להזין אותו, להלביש אותו, לדאוג למחסורו, לקנות לו צעצועים, לאהוב אותו – ויש תפקיד אחד שלעיתים, במרוץ היום יומי שוכחים אותו והוא להכשיר את הילד לחיים מחוץ לבית. לעולם האמיתי שבחוץ. כדי להתמודד היטב עם משימות החיים יש לצייד את הילד בכלים מתאימים. תפקידכם לבנות בילד דימוי עצמי חיובי ובטחון פנימי בעצמו=בטחון עצמי.  זה לא פשוט, ובעיקר בעידן המודרני בו אנו מאד הישגיים ומאד תחרותיים.  אז איך עושים זאת?
הרצאה להורים בנושא פיתוח בטחונו העצמי של הילד
 
 
 
לפרטים נוספים, נושאים נוספים ולהזמנת הרצאות, ניתן לפנות באמצעות הטלפון: 03-7448149
או באמצעות הדוא”ל: info@michaldalyot.co.il בצירוף פרטים על אוכלוסיית היעד, כמות אנשים ומקום ההרצאה.
 
מרכז מיכל דליות הוא הגוף המוביל בישראל לייעוץ משפחה ולהדרכות הורים.
 המרכז יחד עם המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט מקיימים זו השנה העשירים את התוכנית המקיפה ביותר בארץ להכשרת יועצות משפחה ומדריכות הורים
 
 
 

לפרטים נוספים ולהתאמת הרצאה לארגונך, מלא.י את הפרטים:


Lp_הרצאות

  • אני מסכים/ה לקבל ממיכל דליות בע"מ וגורמים הקשורים בחברה, דיוור ישיר בנוגע לחברה, שירותיה, מוצריה ופעילויותיה וכן דברי פרסומת באמצעות הדואר האלקטרוני ומסרון (SMS) לטלפון הנייד

לפרטים נוספים, נושאים נוספים ולהזמנת הרצאות, ניתן לפנות באמצעות הטלפון: 03-7448149
או באמצעות הדוא”ל: info@michaldalyot.co.il בצירוף פרטים על אוכלוסיית היעד, כמות אנשים ומקום ההרצאה.

סל המוצרים שלי
לאזור האישי

About Michal Dalyot

Michal Dalyot is a highly experienced advisor and trainer in the field of parenting, family relations, and childhood education in the 21st century. Michal heads the Michal Dalyot Center and is the Academic Director of the Center’s training and certification program for parental coaches and family counselors in Israel, in cooperation with the Levinsky Wingate Academic Center.

Michal holds a teaching certificate in early childhood education from the Levinsky College of Education and is a certified group facilitator for parental guidance from the Adler Institute.

Michal has been a member of the Board of Directors at the Adler Institute, in addition to serving as an instructor and coach at this renowned institute.

In 2006, Michal was chosen to star on the Israeli version of Supernanny, an international reality TV show, broadcast on Channel 2 (currently named Keshet, Channel 12). Throughout the eight consecutive seasons of the show, Michal guided and supported numerous parents who were struggling to raise and educate their children in an optimal manner. Michal had the privilege of accompanying these families along the road to their long-awaited change within the family setting, based on her vast knowledge and experience in the field. Needless to say, the show was a huge success.

Michal has also been hosting a weekly call-in talk show on Radio 103fm (Israel) since 2008, where listeners can receive heartfelt advice on parenting matters. 

Yet how did this all begin? As Michal explains, “My love of children, combined with my desire to contribute to their upbringing and education, led me to embark on the profession of early childhood educator (many years ago).” 

But what made you expand into the field of family counselling?

“The fifteen years in which I worked with young children led me to understand that creating positive change among children is possible, is within our reach. I also realized that the primary, most significant environment for young children is their family unit, the home in which they are raised and educated.”

“At the same time, as a struggling young mother of four, I found myself needing parenting guidance. I was dealing with a number of issues with my own children but couldn’t find a solution. Years later, when I discovered the field of family counselling, everything just fell into place. It was then that I decided to learn how to provide parents with professional guidance and direction. I realized that this is my true calling: offering parents the much-needed support and assistance that was unavailable to me all those years ago.”