לימודי הדרכת הורים וייעוץ משפחתי בגישת מיכל דליות

התוכנית המובילה בארץ ללימודי הדרכת הורים והכשרת יועצות משפחה שמקיימת שיתוף פעולה זו השנה השניים עשר בין המרכז האקדמי לוינסקי וינגייט לבין מי שמוביל את התחום בארץ מרכז מיכל דליות. תוכנית הלימודים נבנתה מתוך הכרה בצורך של הורים כיום לקבל הכוונה והדרכה בהתמודדויות המורכבות שלהם במסגרת מערכות היחסים המשפחתיות.
התכנית מאפשרת שילוב עבודה עם לימודים במסלול פרונטלי ובמסלול לימודים מקוון (זום).

מרכז מיכל דליות והיחידה לפיתוח מקצועי ולימודי תעודה במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט חברו יחד במטרה לללמד ולהכשיר מדריכות הורים בגישת מיכל דליות.

הדרכת הורים וייעוץ משפחתי הנם תחומים חדשים בעולם התעסוקה והם פועל יוצא של העידן הפוסט-מודרני בו אנו חיים. התוכנית “סופר נני” בהנחייתה של מיכל דליות, ששודרה בישראל החל ממאי 2007,  הגבירה את ההבנה ואת ההכרה בצורך לקבל הכוונה והדרכה  בכל הקשור בהתמודדויות המורכבות שיש היום להורים במסגרת מערכות היחסים המשפחתיות, ואל מול הדילמות ההוריות הקיימות כמעט בכל משפחה. 

על הקורסים ותוכנית הלימודים בהדרכת הורים וייעוץ משפחה:

 
התוכנית ללימודי הדרכת הורים וייעוץ משפחתי משלבת בין תשתית מחקרית תיאורטית בשתי דיסציפלינות מרכזיות בפסיכולוגיה ובסוציולוגיה ובין ידע וניסיון רחב בפרקטיקה של עבודת היעוץ והנחיית ההורים. הגישה אותה מובילה מיכל דליות, מבוססת על הפסיכולוגיה האינדיבידואלית מיסודו של אלפרד אדלר וגישות פסיכולוגיות נוספות שעודכנו לאתגרי ההורות של המאה ה-21. 
תכנית הלימודים מתעדכנת ומתאימה את עצמה לתמורות והמגמות המתרחשות על ציבור ההורים בישראל ובעולם. לראשונה ובאופן בלעדי אצלנו יתווספו תכנים הנוגעים לאתגרי ההורות מול הצריכה הדיגיטלית של הילדים והמבוגרים. כמו כן, מגיפת הקורונה ומציאות אוקטובר 2023 הביאה עימה מצבים חדשים ומטלטלים, ובהתאם לכך נבנה קורס ייחודי שיוטמע בתכנית הלימודים בנושא ליווי משפחות במצבים של משבר וטראומה
 
 
לימודי הנחיית ההורים כוללים: הכרות עם מערך המשפחה והתפתחותו, הכרות עם מונחי הפסיכולוגיה האישית והמשפחתית. קורס בנושא התפתחות הילד והמתבגר, קורס בנושא משפחות חדשות. וקורס העוסק בסוגיות עכשוויות כגון: ילדים בסיכון, הורות לילדים עם הפרעות קשב, הרצאות בנושאים כגון: מין ומיניות אצל ילדים, אילמות סלקטיבית וכמובן הקורס המוביל את שנת הלימודים השנייה: מודלים בהדרכת הורים אותו מנחה מיכל דליות –מיכל הינה אשת חינוך, יועצת משפחתית בכירה, מי שהייתה מנהלת בית הספר להורים של מכון אדלר וכיום מנכ”ל מרכז מיכל דליות – המרכז המוביל בארץ להדרכות הורים והכשרת יועצות משפחה.
לבוגרי התוכנית תוענק תעודה מטעם מרכז מיכל דליות והמרכז האקדמי לוינסקי וינגייט.
 
 
 

 

 

למי מתאימה התוכנית?

התוכנית מתאימה למעוניינת בשינוי ובהתפתחות בקריירה ובעבודה עם הורים. לנשות חינוך – מורות, גננות, מנהלות … בהווה ובעבר. למי שמחפשת עוד כלים לעבודתה הנוכחית עם הילדים ובעיקר עם הוריהם. ולמי ששואפת ורוצה להתמחות ב ההורים. לכל מי שמרגישה שתחום העיסוק הנוכחי לא מספק דיו (עורכות דין, רואות חשבון, מהנדסות, כלכלניות, נשות אדמיניסטרציה וכוח אדם…) ומעוניינת לעשות הסבה מקצועית. למי שנמצאת לקראת פנסיה מוקדמת (נשות צבא, משטרה, סוהרות, מגזר ציבורי…) ומבקשת לעצמה מקצוע חדש עם עניין ושליחות.
מסלול לימודי הדרכת הורים לאנשי מקצוע מיועד לבעלי רקע טיפולי קודם המעונינים להרחיב את הידע המקצועי ולשפר את מיומנויות ההדרכה והטיפול.
 
מתלבטת? צרי קשר ונסייע לך להבין האם הלימודים מתאימים לך ובאיזה מסלול.
 

קיראי עוד למה להיות יועצת משפחה?

 

בוגרות התוכנית מספרות

 לאחר שכבר ליוויתי עשרות משפחות במסגרת עבודתי כמדריכת הורים בגישת מיכל דליות . אני יודעת שבחרתי בתוכנית הלימודים הכי מעמיקה ומחכימה. בזכותה יש לי את היכולת ללוות משפחות ולשנות את חייהן לטובה.  

שרון קפלנסקי
יועצת משפחתית

שרון קפלנסקי יועצת משפחה

התוכנית נתנה לי כלים להתמודדות עם האתגרים בבית שלי. התוכנית מאפשרת לי לעזור להורים לעמוד בטורנדו שמשתולל בביתם. בתוכנית מקבלים כלים עם הורים וזוכים להתפתחות מקצועית ואישית.

 

איילת אור
יועצת משפחתית

כשסיימתי את תוכנית הלימודים של מיכל דליות, הרגשתי שהגעתי הביתה, למקום בו אני רוצה להיות. התוכנית נתנה מענה בדיוק למה שחיפשתי – הכשרה מדוייקת, מקיפה ומעמיקה ואיכותית.

 

פנינה קסטיאל
יועצת משפחתית

רוצים לשמוע עוד? השאירו פרטים ונחזור אליכם
  • הריני מאשר/ת קבלת עדכונים (לרבות פרסומים והודעות שיווקיות) לגבי נושאים הקשורים במרכז מיכל דליותו/או מכללת לוינסקי לחינוך ובפעולותיהם ו/או בשותפיהם העסקיים באמצעות הודעות מסר קצר (SMS, וואצאפ וכדומה) ו/או הודעות דוא"ל. ביכולתכם להודיע על סירובכם לקבלת מסרים כאמור או לשנות את בחירתכם בכל עת באמצעות פנייה במייל לכתובת itpniot@levinsky.ac.il

מרכז מיכל דליות
טלפון: 03-7448149
 דוא”ל: info@michaldalyot.co.il